KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15103073
nr 1510 3073
Simone de Dardel
(1913-1996), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv. Signerad. Olja på duk, 46x64 cm, yttermått inklusive ram: 61x81 cm
Simone de Dardel-Kihlman, svensk bildkonstnär född 1913, död 1996.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 12 december 2022
kl 18:40:11
24/11 16:32:53
100 kr
8/12 20:42:02
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Simone de Dardel
Läs mer om Simone de Dardel